is een dienst van Notarian

is een dienst van Notarian

Personeelsvereniging van organisatie die niet meer bestaat

Personeelsvereniging van organisatie die niet meer bestaat

Wat gebeurt er met de personeelsvereniging als de organisatie niet meer bestaat?

De personeelsvereniging blijft gewoon bestaan, ook als de organisatie er niet meer is. Het is een aparte vereniging. Deze moet apart worden opgeheven.

Personeelsvereniging staat los

De personeelsvereniging is een zelfstandige organisatie. Natuurlijk in het dagelijks leven is die gekoppeld aan een andere organisatie. Maar als het bedrijf of de organisatie stopt, dan geldt dat niet automatisch voor de vereniging. Het komt ook regelmatig voor dat juist bij organisaties waar de personeelsleden een sterke onderlinge band hadden de vereniging blijft bestaan.

Zo bestaan er personeelsverenigingen van bedrijven die al jaren geleden zijn gestopt. Dat is niet verboden.

Dat wil zeggen dat ook als een bedrijf failliet gaat dat de personeelsvereniging kan blijven bestaan. Mogelijk mis je wel de bijdrage van de werkgever.

Ook bij een fusie

Ook als de organisatie gaat fuseren is het niet per definitie zo dat de personeelsvereniging hetzelfde zal doen. Hiervoor is een apart besluit noodzakelijk. Beide personeelsverenigingen zullen een besluit moeten nemen tot fusie.

  Personeelsvereniging Oprichten

  Eenvoudig geregeld Heel voordelig Start direct

  € 396,00

  Personeelsvereniging oprichten
  0
  Je winkelwagen